Monday, September 16, 2024
News

Νέες λεπτομέρειες για το 5v5 Rush Mode του EA Sports FC25 έδωσε η ΕΑ

Η EA Sports δημοσίευσε ένα νέο trailer και πληροφορίες για το 5v5 Rush Mode του EA Sports FC 25, το οποίο όπως φαίνεται θα αντικαταστήσει το Volta.

Το Rush θα είναι διαθέσιμο σε τέσσερις παραλλαγές, Ultimate Team Rush, Clubs Rush, Manager Rush και Kick-Off Rush. Παίζεται σε ένα γήπεδο που έχει το 41,5% του μεγέθους ενός κανονικού σταδίου που προορίζεται για αγώνες 11v11 και έχει διαστάσεις 63,7×46,6 μέτρα. Οι αγώνες θα έχουν διάρκεια επτά λεπτά και δεν θα υπάρχει ανάπαυλα. Το ρολόι σταματάει μόνο όταν η μπάλε βγει εκτός γηπέδου. Αν υπάρχει ισοπαλία, τότε ακολουθεί μια περίοδος 2:20 όπου όποια ομάδα σκοράρει πρώτη θα είναι η νικήτρια. Αν δεν σημειωθεί κάποιο τέρμα, τότε ο νικητής θα αποφασιστεί στη διαδικασία των πέναλτι. Επίσης έχουν αλλάξει οι κανόνες του offside και ένας παίκτης θα θεωρείται πως είναι onside ακόμα και αν βρίσκεται πίσω από τον τελευταίο αμυντικό, αρκεί να μη βρίσκεται στη ζώνη εκδήλωσης επίθεσης.